suma: 0,00 zł do kasy
Długie wózki paletowe 1800mm, 2000mm, 2500mm 0
Długie wózki paletowe 1800mm, 2000mm, 2500mm

Długie ręczne wózki paletowe

Długie ręczne wózki paletowe - nieodzowni pomocnicy pracy

Trudno o magazyn czy hale produkcyjne, w których nie odnajdziemy ręcznych wózków paletowych. Szczególnie przydatne są modele paleciaków, których widły mają długość 1800mm, 2000mm a nawet 2500mm. Dlaczego tak chętnie wiele przedsiębiorstw wybiera właśnie takie modele? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Gotowi? Zaczynamy! 

Długie wózki paletowe ręczne i ich charakterystyka

Wózki paletowe ręczne służą do transportu bliskiego ładunku umieszczonego na paletach. Wózki obsługiwane są siłą ludzkich rąk, przy użyciu specjalnego dyszla. Zazwyczaj wózki paletowe podnoszą ładunek na wysokość około 20 cm o maksymalnym udźwigu 2,5 tony - zależy to przede wszystkim od długości wideł, oraz rodzaju kół i rolek. Właśnie dlatego, długie ręczne wózki widłowe mogą mieć różne maksymalne udźwigi, jak również być wyposażone w różne modele kół sterujących oraz rolek prowadzących.

Co ważne, obsługa długiego, ręcznego wózka paletowego jest na tyle prosta, że nie musimy posyłać operatorów urządzeń na specjalistyczne kursy. Pracować na długim ręcznym wózku mogą także osoby, które nie są przeszkolone w użyciu innych urządzeń magazynowych. 

 

długi i krótki wózek paletowy ręczny

Długość wideł ręcznych wózków paletowych

Długość wideł w ręcznych wózkach paletowych ma bezpośredni wpływ na sposób podnoszenia palety. Zaletą długich wideł 1800mm, 2000mm czy ekstra długich 2500mm jest fakt, że mogą unieść dwie palety ora towar nie tylko w poprzek, ale i wzdłuż. Także rozstaw wideł ma duże znaczenie. Im szerszy, tym większa stabilność pojazdu.

 

Koła i roli w ręcznych wózkach paletowych z długimi widłami 1800mm, 2000mm, 2500mm

Od kół sterujących oraz rolek prowadzących zależy łatwość sterowania wózkiem. Koła sterujące znajdują się przy dyszlu, z przodu wózka. Rolki umiejscowione są na końcu wideł. Mogą być podwójne bądź pojedyncze. Komfort kierowania zależy od średnicy, liczby i miejsc zamocowania kół i rolek. W związku z tym, ręczne wózki paletowe mogą zostać wyposażone w różne koła i rolki, w celu osiągnięcia maksymalnej wygody pracy. 

 

 

Zastosowanie ręcznych wózków paletowych

Ręczne wózki paletowe znajdą zastosowanie w magazynach, centrach logistycznych, zapleczach sklepów, supermarketów, na samochodach dostawczych oraz w wielu innych obiektach. Są nieocenioną pomocą także podczas rozładunku różnorodnych towarów. 

Co więcej, wózki paletowe długie sprawdzają się idelanie przy transporcie długich ładunków, dla przykładu blach, czy dwóch palet jednocześnie. Dzięki temu wykonywana praca może być o wiele bardziej wydajna.

Decydując się na zakup długiego ręcznego wózka paletowego, otrzymujemy długą gwarancję, która zapewnia nas o udzieleniu kompleksowej pomocy w razie awarii urządzenia. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl