suma: 0,00 zł do kasy
Jak ocenić stan wideł do wózka widłowego? 0
Ocena stanu wideł do wózka widłowego

Jak ocenić stan wideł do wózka widłowego?

Wózki widłowe to bardzo przydatne maszyny, wykorzystywane w magazynach. Mają wiele zastosowań, takich jak przenoszenie towarów i produktów. Operatorzy magazynów muszą posiadać specjalne uprawnienia aby obsługiwać wózki widłowe oraz muszą znać środki ostrożności, jakie trzeba zachować podczas pracy widlakiem.

Operatorzy używają wózków widłowych do przenoszenia towarów z jednego miejsca do drugiego. Czołowe wózki widłowe są szczególnie przydatne zarówno w transporcie krótkodystansowym, jak i dalekobieżnym. Ponadto udźwig wózka widłowego umożliwia jednoczesną I szybką obsługę dużych ilości ładunków w obrębie danego magazynu.

Widły jako części zamienne do wózka widłowego.

Widły są to elementy, które umożliwiają podnoszenie i transportowanie towaru za pomocą czołowego wózka widłowego. Maszyna tego typu składa się z pary wideł do palet zamontowanych na maszcie, które mogą podnosić ładunki z ziemi i umieszczać je w innym miejscu. Ładunek jest transportowany na wysokość, co wymaga doświadczenia oraz odpowiedniego przeszkolenia operatora przed użyciem takiego sprzętu.

Widły do wózków widłowych to przede wszystkim jeden z elementów, na który należy zwracać uwagę podczas konserwacji wózka jezdniowego, a także codziennego użytkowania. Widły są najczęściej używanym elementem wózka widłowego i dlatego podlegają dużemu zużyciu. Wózki widłowe podlegają okresowej kontroli Urzędu Dozoru Technicznego dlatego ważne jest aby widły spełniały normy narzucone przez przepisy. Pracownik UDT, może wyłączyć wózek widłowy z uzytkowania jeżeli widły będą w złym stanie lub będą zuzyte w za dużym procencie.

Nadmierne zużycie wideł, niewłaściwy dobór lub mechaniczne ich uszkodzenie może doprowadzić do wypadku, uszkodzenia czy zniszczenia pojazdu czy przewożonego ładunku.

Jak ocenić zużycie wideł?

Zużycie wideł powinno być oceniane okresowo prze konserwatora wózka lub operatora.

Podczas każdego przeglądu okresowego, inspektorzy UDT również sprawdzają stan wideł.

Zgodnie z normą dopuszczalna wartość zużycia zębów tego typu części wynosi 10% i nie może przekraczać 5 mm.

Stan wideł można na przykład bardzo łatwo zmierzyć za pomocą miernika grubości wideł, poręcznego narzędzia do sprawdzania zużycia wideł.

 

O czym warto pamiętać podczas eksploatacji wózka widłowego?

Regularna ocena stanu wideł w wózku widłowym jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa pracy.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl