suma: 0,00 zł do kasy
Normy i najlepsze praktyki transportu za pomocą wózka paletowego 0
Normy i najlepsze praktyki transportu za pomocą wózka paletowego

Transport wózkami paletowymi stanowi kluczowy element działań logistycznych w różnych sektorach przemysłu. Z uwagi na jego znaczenie, niezbędne jest przestrzeganie norm i najlepszych praktyk, które gwarantują bezpieczeństwo oraz efektywność procesów transportowych. Ustalenia zawarte w Rozporządzeniu z dnia 14 marca 2000 r. dotyczą szczegółowych warunków, które należy spełnić, by przewóz był zgodny z przepisami BHP, uwzględniając dopuszczalną masę ładunku oraz parametry terenu, po którym przemieszczany jest wózek. W niniejszym artykule przedstawione zostaną podstawowe informacje oraz rekomendacje dotyczące prawidłowego stosowania wózków paletowych, szkolenia operatorów, stosowania odzieży ochronnej oraz przeglądu technicznego urządzeń.

czytaj całość »
Zrozumienie i monitorowanie zużycia łańcucha w wózku widłowym 0
Zrozumienie i monitorowanie zużycia łańcucha w wózku widłowym

Łańcuchy do wózków widłowych to niezbędny element wyposażenia urządzeń podnoszących, warunkujący ich skuteczną pracę. Bez dobrej jakości łańcucha, wózek widłowy nie będzie w stanie bezpiecznie unosić karetki z widłami, a więc podnosić i opuszczać ładunków.

Łańcuch do wózka widłowego to element wyposażenia masztu, służący do podnoszenia karetki, a w konsekwencji również do unoszenia ciężarów, które zostały umieszczone na widłach. Wpływa on na bezpieczeństwo pracy urządzenia oraz przewożonych ładunków, bez względu na ich wielkość i ciężar.

czytaj całość »
Jak dobrać odpowiednie kółka i rolki do wózka paletowego: Przewodnik 0
Jak dobrać odpowiednie kółka i rolki do wózka paletowego: Przewodnik

Wózki paletowe przeznaczone są do transportu ładunków paletowych w magazynach, halach produkcyjnych, na samochodach dostawczych oraz w sklepach. Służą do podnoszenia, opuszczania i przewożenia ładunków na bliskich odległościach. Przy wyborze wózka paletowego, bardzo ważną kwestią będzie odpowiedni dobór kół i rolek w wózku. Wózki znacząco różnią się ceną w zależności od tego, jakie mają kółka i rolki. Ceny rolek i kół mają dużą rozpiętość cenową. Warto wiedzieć, jaka jest różnica w poszczególnych opcjach. Użytkownicy wózków paletowych często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo wybór odpowiednich rolek i kółek, ma znaczenie na komfort pracy i koszty eksploatacji paleciaka.

czytaj całość »
Symbol KŚT dla wózka widłowego - co oznacza? 0
Symbolu KŚT dla wózka widłowego - co oznacza?

Amortyzacja wózka widłowego w firmie jest procesem księgowym, który pozwala na uwzględnienie stopniowej utraty wartości tego środka trwałego w bilansie firmy. W ten sposób można zmniejszać podstawę opodatkowania dochodu przedsiębiorstwa, co ma wpływ na obniżenie podatku dochodowego.

Wózek widłowy musi być zarejestrowany jako środek trwały w księgach firmy. Jest to istotne, aby możliwa była jego amortyzacja. Proces ten musi być prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami i z należytą starannością księgową

czytaj całość »
Paleciak mały. Jaki to paleciak? 0
Paleciak mały. Jaki to paleciak?

Mały paleciak, to inaczej ręczny wózek paletowy z krótkimi widłami, najczęściej 800mm lub 1000mm. Takim wózkiem wjeżdża się od dłuższej strony palety. Ponieważ standardowa paleta na szerokość 80cm, wózek paletowy z widłami 800mm, idealnie wpasowuje się w jej całą szerokość.

czytaj całość »
Co oznacza legalizacja wózka paletowego z wagą? 0
Co oznacza legalizacja wózka paletowego z wagą?

Legalizacja wózka paletowego z wagą polega na sprawdzeniu i potwierdzeniu jego dokładności pomiarowej zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w danym kraju. Legalizacja wózka paletowego z wagą jest niezbędna w przypadku wykorzystywania wózka w handlu, gdzie musi on spełniać wymagania w zakresie dokładności pomiaru masy.

Wózki paletowe z wagą i legalizacją są często stosowane w magazynach, zakładach produkcyjnych, hurtowniach, marketach i innych miejscach, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i precyzyjnego pomiaru ładunków.

Legalizację wózków paletowych z wagą przeprowadza zazwyczaj Urząd Miar i Wag lub specjalistyczna firma zajmująca się legalizacją i kalibracją urządzeń pomiarowych. Firma ta musi być posiadaczem stosownych uprawnień państwowych oraz posiadać odpowiednie urządzenia pomiarowe, które umożliwiają przeprowadzenie legalizacji zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w danym kraju.

czytaj całość »
Ile kosztuje używany paleciak? 0
Ile kosztuje paleciak używany?

Koszt używanego ręcznego wózka paletowego, tzw. paleciaka, może różnić się w zależności od kilku czynników, takich jak jego marka, model, rok produkcji, stan techniczny i wygląd zewnętrzny.

Jeśli chodzi o ceny, to używany paleciak może kosztować od kilkuset złotych do ponad tysiąca złotych, w zależności od wymienionych wyżej czynników. Bardzo ważne jest, aby przed zakupem dokładnie przebadać rynek i wybrać paleciak, który spełni nasze wymagania i będzie w dobrym stanie technicznym. 

czytaj całość »
Czy ręczny wózek paletowy musi być pod dozorem Urzędu Dozoru Technicznego? 0
Czy ręczny wózek paletowy musi być pod dozorem Urzędu Dozoru Technicznego?

Ręczny wózek paletowy, zwany również paleciakiem, służy do przemieszczania palet z towarem w magazynach, halach produkcyjnych i innych miejscach składowania. Jest to urządzenie transportowe, które umożliwia pracownikom łatwe i efektywne przenoszenie palet z towarem na krótkich dystansach.

Czy ręczny wózek paletowy musi być pod dozorem Urzędu Dozoru Technicznego?

Nie, ręczny wózek paletowy nie wymaga dozoru Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) ani innych organów nadzoru technicznego, ponieważ nie jest to urządzenie podlegające obowiązkowej kontroli technicznej.

czytaj całość »
Co to jest legalizacja wózków paletowych z wagą? 0
Co to jest legalizacja wózków paletowych z wagą?

Legalizacja wózka paletowego z wagą to proces weryfikacji poprawności ważenia ładunków przez wózek. Wózek paletowy z wagą jest specjalnym rodzajem wózka, który umożliwia jednoczesne przemieszczanie palet z towarem oraz pomiar ich masy. 

Ocenę zgodności czyli legalizację wózków paletowych, przeprowadza się zgodnie z przepisami prawa metrologicznego. Proces ten polega na porównaniu wyników pomiaru wagi ładunków przez wózek paletowy z wynikami pomiaru wagi uzyskanymi przez wzorzec masy, czyli urządzenie referencyjne o znanej dokładności pomiaru. Jeśli wyniki pomiarów uzyskane przez wózek paletowy z wagą, są zgodne z wynikami uzyskanymi przez wzorzec masy, wózek jest uznawany za legalny i dopuszczony do użytkowania.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę kupując wózek paletowy? 0
Na co zwrócić uwagę kupując wózek paletowy?

Ręczne wózki widłowe tzw. paleciaki to najczęściej wykorzystywany sprzęt do przemieszkania ładunków. Wózki paletowe wykorzystywane są w sklepach, w magazynach, w zakładach przetwórczych, na samochodach dostawczych a nawet w biurach.

Ponieważ na polskim rynku można znaleźć bardzo wiele różnych marek wózków paletowych, warto przeanalizować decyzję przed zakupem. Z pewnością nie warto kierować się tylko ceną wózka paletowego, bo często za niską ceną stoi niska jakość i brak gwarancji i dostępności części zamiennych. Ale jest również tak, że wysoka cena nie odzwierciedla jakości. Wielu markowych producentów, których marka kojarzy się z Europą, sprzedaje drogie wózki paletowe, które są produkowane w Azji i nie zawsze tak wysoką ceną stoi niezawodność.

Podajemy 10 kryteriów wyboru wózka paletowego.

czytaj całość »
Czy istnieje ważący wózek paletowy i drukarka w jednym? 0
Ważący wózek paletowy i drukarka w jednym.

Ręczne wózek paletowe z wagą oferują precyzyjne wyniki ważenia z dokładnością nawet do 200g. Drukarka częstą opcją dodatkową w wózkach paletowych z wagą. Bardzo częstą opcją dodatkową w takich wózkach, jest drukarka termiczna. Pozwala ona na wydruk informacji o wyniku ważenia od razu w miejscu dokonywania pomiaru.

Drukarka termiczna wykorzystuje proces druku termotransferowego. W drukarce montuje się papier termoczuły do drukarki, a wynik jest uwidaczniony poprzez punktowe wytwarzanie ciepła. Eliminuje to koszty zakupu atramentu lub tonera i zapewnia optymalny wydruk za każdym razem. Prosta konstrukcja drukarki termicznej sprawia, że urządzenie jest bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu.

czytaj całość »
Jak wygląda ważenie z pomocą wózka paletowego z wagą? 0
Ważenie z pomocą wózka paletowego z wagą.

Wózek paletowy z wagą to urządzenie spełniające 2 funkcje w jednym: wózek paletowy do przemieszczania towarów oraz system ważący. Dzięki temu użytkownik posiada mobilny system ważący.

Wózek paletowy z wagą to idealne rozwiązanie dla pracowników. Działa on w taki sam sposób, jak zwykły ręczny wózek paletowy, ale jest dodatkowo wyposażony w system ważenia zintegrowany z widłami.

czytaj całość »
Jak nierdzewny wózek paletowy może poprawić higienę pracy? 0
Jak nierdzewny wózek paletowy może poprawić higienę pracy?

Aby praca była zgodna z przepisami, w miejscu pracy stosuje się ręczne wózki paletowe ze stali nierdzewnej INOX mają szczególnie stosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym i medycznym. Sektory te muszą spełniać wiele rygorystycznych wymogów dotyczących zdrowia i higieny. 

Nierdzewny wózek paletowy zapewnia pracę zgodną z wymogami a dodatkowo pozwala na uzyskanie optymalizacji kosztowej, ze względu na swoją długą żywotność. Posiadając taki sprzęt można dużo zaoszczędzić na kosztach konserwacji i usuwaniu awarii.

czytaj całość »
Dlaczego warto regularnie sprawdzać stan wideł do wózków? 0
Dlaczego warto regularnie sprawdzać stan wideł do wózków?

Zaleca się sprawdzanie stanu wideł wózka widłowego co kilka miesięcy pracy wózka widłowego. Wielu operatorów wózków widłowych zapomina o regularnym przeprowadzeniu tej kontroli. Należy pamiętać, że praca ze zużytymi lub pękniętymi widłami jest bardzo niebezpieczna i może prowadzić do poważnych konsekwencji jak: pęknięcie wideł, złamanie wideł, uszkodzenia ładunków, uszkodzenia regałów i infrastruktury magazynu.....

czytaj całość »
Jak ocenić stan wideł do wózka widłowego? 0
Ocena stanu wideł do wózka widłowego

Widły do wózków widłowych to przede wszystkim jeden z elementów, na który należy zwracać uwagę podczas konserwacji wózka jezdniowego, a także codziennego użytkowania. Widły są najczęściej używanym elementem wózka widłowego i dlatego podlegają dużemu zużyciu. Wózki widłowe podlegają okresowej kontroli Urzędu Dozoru Technicznego dlatego ważne jest aby widły spełniały normy narzucone przez przepisy. Pracownik UDT, może wyłączyć wózek widłowy z uzytkowania jeżeli widły będą w złym stanie lub będą zuzyte w za dużym procencie.

Nadmierne zużycie wideł, niewłaściwy dobór lub mechaniczne ich uszkodzenie może doprowadzić do wypadku, uszkodzenia czy zniszczenia pojazdu czy przewożonego ładunku.

czytaj całość »
Wymiana oleju w ręcznym wózku paletowym. 0
Wymiana oleju w ręcznym wózku paletowym.

Wózki paletowe to proste konstrukcyjnie i bardzo łatwe w obsłudze maszyny, wykorzystywane na magazynach i halach produkcyjnych. Mimo, że nie podlegają pod nadzór UDT (Urzędu Dozoru Technicznego), warto dbać o ich konserwację aby zachować ciągłość pracy.

Pamiętaj! Wymień olej w wózku paletowym najlepiej raz w roku

Sprawdzaj poziom oleju w wózku paletowym co 6 miesięcy i uzupełnij go lub wymień najlepiej co roku.

czytaj całość »
Konserwacja ręcznego wózka paletowego 0
Konserwacja ręcznego wózka paletowego

Aby ręczny wózek paletowy był w stanie wykonywać swoją funkcję, należy regularnie dokonywać jego konserwacji. Konserwacja wózka paletowego tzw. paleciaka, obejmuje: wszystkie czynności związane z czyszczeniem sprzętu, konserwacje zabezpieczającą przed korozją oraz kontrolę prawidłowości pracy paleciaka.

czytaj całość »
Jakie są rodzaje kółek i rolek w wózku paletowym? 0
Rodzaje kółek i rolek w wózku paletowym

Wybierając wózek paletowy należy zdecydować o kilku parametrach: długości wideł, szerokości wózka, rodzaju rolek ( pojedyncze czy podwójne) oraz rodzaju materiału z którego są wykonane koła i rolki.

Odpowiadamy na najczęstsze pytania klientów. Jaka jest charakterystyka poszczególnych materiałów, z których produkowane są koła i rolki do wózków paletowych.

czytaj całość »
Wózek paletowy nie unosi się i nie opuszcza. Usterka wózka paletowego. 0
Wózek paletowy nie unosi się i nie opuszcza. Usterka wózka paletowego.

Ręczne wózki paletowe, to sprzęt, który jest wykorzystywany w prawie wszystkich magazynach. Jest to niezbędna pomoc dla pracowników. Ze względu na niską cenę i prostotę obsługi, wiele firm decyduje się na zakup paleciaka, do przewożenia towarów. Paleciaki mają standardowo udźwig aż 2,5 tony co czyni z nich bardzo pomocne narzędzie.

czytaj całość »
Legalizacja wagi w wózku paletowym wygasa – co robić? 0
Legalizacja wagi w wózku paletowym wygasa – co robić?

Jak długo ważna jest legalizacja pierwotna w wózku paletowym z wagą? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, które zmieniły się w 2019 roku, legalizacja pierwotne czyli ocena zgodności, jest ważna 2 LATA. Waży jest tutaj sposób liczenia tego okresu. 2 lata liczymy od 30 listopada, roku w którym została przeprowadzona legalizacja pierwotna.

czytaj całość »
Ręczne wózki paletowe z legalizacją czyli Ocena Zgodności. 0
Ręczne wózki paletowe z legalizacją czyli Ocena Zgodności.

Wózki paletowe z wagą i legalizacją to urządzenia, które pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i zasoby. Dzięki dodatkowej funkcji ważenia towaru przewożonego na wózku, pracownik jest w stanie dokonać szybkiego i rzetelnego pomiaru, dzięki czemu praca w hurtowni oraz magazynie jest znacznie efektywniejsza. Co jeszcze daje zakup wózka paletowego z wagą i na czym polega jego legalizacja? 

czytaj całość »
Nierdzewny ręczny wózek paletowy Zakrem WRU4-2500 Inox 0
Nierdzewny ręczny wózek paletowy Zakrem WRU4-2500 Inox

Wiele zakładów opiera swoją pracę na użyciu ręcznych wózków paletowych. To urządzenia niezwykle przydatne w wielu zakładach różnorodnych branż. Proste w obsłudze, bezawaryjne, pozwalające na oszczędność dużej ilości sił oraz czasu. Szczególną popularnością cieszą się wózki ręczne paletowe Zakrem WRU4 wykonane ze stali nierdzewnej "304". Gdzie tego typu modele najczęściej znajdują zastosowanie? Dlaczego cieszą się tak ogromnym uznaniem wśród dotychczasowych użytkowników? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. 

czytaj całość »
Przedłużki do wózków widłowych - jak dobrać do wideł? 0
Przedłużki do wózków widłowych - jak dobrać do wideł?

Przedłużki, stosowane w wózkach widłowych, to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkowników czołowych wózków jezdniowych. Zastosowanie przedłużek, pozwala na sprawną zmianę długości roboczej wideł.

Często, użytkownicy wózków widłowych, potrzebują dłuższe widły, do chwilowej pracy wózkiem, np. podczas rozładunku towaru.

czytaj całość »
Najczęstsze awarie wózka paletowego. 0
Najczęstsze awarie wózka paletowego.

Do najczęstszych awarii wózków paletowych należą sytuacje:

  • Wyciek oleju
  • Wózek nie opuszcza wideł
  • Wózek nie podnosi wideł
  • Wózek samoczynnie opuszcza widły z ładunkiem
  • Wózek nie podnosi wideł z ładunkiem
  • Wózek nie chce jechać
  • Problemy z kołami i rolkami
  • Uszkodzenie konstrukcji wózka paletowego ( gdy uszkodzeniu ulegają elementy jak dyszel, wygięcie ramy, pęknięcie ramy)
czytaj całość »
Jaki wózek paletowy najlepiej kupić do samochodu dostawczego? 0
Jaki wózek paletowy najlepiej kupić do samochodu dostawczego?

Sprzęt magazynowy, jak ręczne wózki paletowe, cechuje wszechstronność zastosowań w logistyce.

Ręczne wózki paletowe sprawdzają się przede wszystkim w magazynach, zakładach produkcyjnych, w sklepach, hurtowniach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba transportu towarów.

Wózki paletowe wykorzystywane są również na samochodach dostawczych.

czytaj całość »
Widły do wózków widłowych: dlaczego warto dbać o ich stan? 0
Widły do wózków widłowych: dlaczego warto dbać o ich stan?

Jezdniowe wózki podnośnikowe, nazywane powszechnie magazynowymi wózkami widłowymi, są pojazdami podlegającymi okresowym badaniom technicznym. Dozór techniczny wykonywany jest w terminach określonych w kontekście danego typu urządzenia. Jednym z celów badania okresowego jest sprawdzenie, czy wszystkie istotne komponenty wózka podnośnikowego są sprawne. Mowa również o widłach karetki, które są elementem podlegającym systematycznemu zużyciu. Wskazujemy, dlaczego widły są bardzo ważną częścią wózków widłowych i w jaki sposób wpływają na bezpieczeństwo pracy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl